Recenzja: Monstroid 2 - uniwersalny motyw dla WP od TemplateMonster

Recenzja: Monstroid 2 - uniwersalny motyw dla WP

Dziś czas na recenzję flagowca od TemplateMonster. Monstroid 2  to ten typ motywu, z którym zbudujemy każdy rodzaj strony www. Jest wielofunkcyjny i z pewnością nie będzie ograniczał rozwoju witryny. Szablon zbudowany jest w oparciu o Framework Cherry 5. Pozwala na tworzenie stron i wpisów przy użyciu potężnej wtyczki PowerBuilder lub tak zwanych Cherry Shortcodes. Budowanie strony z motywem Monstroid 2 jest łatwe i przyjemne. 

Monstroid 2 to uniwersalny szablon wyposażony w masę możliwości: 10 gotowy stron głównych, 4 domyślne style bloga, jest kompatybilny z dużą ilością popularnych wtyczek, a przy tym wszystkim prezentuje się naprawdę ciekawie. Jakie są najważniejsze cechy motywu Monstroid 2 dla CMS WordPress?

 

Licencja i cena

Szablon sprzedawany jest na licencji GPL. Oznacza to, że kupujemy raz i możemy stworzyć nieograniczoną ilość stron z użyciem tego szablonu. Kupując szablon mamy także gwarancję dożywotniej aktualizacji. Cena: 305zł.

-35% kod rabatowy: wdgeek
Ważny do końca maja 2017 roku.

Gotowe Layouty

Motyw pozwala na zbudowanie 9 różnych stron głównych. Większość z nich jest idealna dla biznesu, znajdziemy tutaj skórkę dedykowaną dla korporacji, hotelu, restauracji, kancelarii i oczywiście sklepu internetowego. Trzy kolejne są w przygotowaniu. Najlepiej obejrzeć je w demo.

Monstroid 2 - nowy, uniwersalny motyw dla WP od TemplateMonster

Wtyczki

Motyw jest kompatybilny z najpopularniejszymi wtyczkami dla WordPressa, które otrzymujemy w pakiecie. Wtyczki instalowane są automatycznie podczas procesu instalacji szablonu.

Monstroid 2 - nowy, uniwersalny motyw dla WP od TemplateMonster

W tym miejscu muszę zaznaczyć, że aby zainstalować szablon musimy pobrać wtyczkę TM Wizard. Następnie wybieramy jedną z 9 możliwych domyślnych stron głównych. Każdy layout jest instalowany z odpowiednimi wtyczkami.

Power Builder i Cherry Shortcodes

Strony i wpisy możemy budować używając wtyczki Power Builder lub shortcodów Cherry. Każdy wpis i strona zyskuje 2 nowe przyciski: Use Power Builder i +Cherry Shortcodes. Musimy zdecydować, z którego narzędzie chcemy korzystać.

Monstroid 2 - nowy, uniwersalny motyw dla WP od TemplateMonster

Cherry Shortcodes:

Opcja jest dostępna wyłącznie, gdy używamy domyślnego edytora WordPress. Umożliwia wybór layoutu strony, sposóbu paginacji, animacji ładowania, ilości kolumn i wpisów itp.

Monstroid 2 - nowy, uniwersalny motyw dla WP od TemplateMonster

Power Builder:

Umożliwia budowanie wpisów i stron posługując się systemem blokowym. Ustawiamy odpowiadającą nam ilość kolumn i wypełniamy je modułami. Do dyspozycji mamy ponad 30 różnych modułów: przyciski, ikony, liczniki, formularz kontaktowy, cytaty, slider, mapa, video i wiele innych.

Monstroid 2 - nowy, uniwersalny motyw dla WP od TemplateMonster

Strony o indywidualnym stylu

Warto wspomnieć, że zbudowanie strony o indywidualnym stylu nie będzie problemem. Każdy wpis i strona posiada swoje ustawienia (page settings). Możemy zmienić stopkę, dodać lub zlikwidować ścieżkę powrotu, wybrać inny nagłówek czy ustawić sidebar. Domyślnie wszystkie opcje ustawione są na dziedziczenie.

Monstroid 2 - nowy, uniwersalny motyw dla WP od TemplateMonster

Pełna personalizacja

Motyw daje nam możliwość pełnej personalizacji witryny. Do wyboru mamy 7 różnych stylów nagłówka oraz 4 domyślne układy bloga. Motyw daje możliwość personalizacji m.in. kolorów, typografii, obrazów tła, strony 404. Zbudujemy w nim ścieżkę powrotu oraz wybierzemy, po której stronie ma wyświetlać się sidebar. Opcji jest naprawdę sporo.

Monstroid 2 - nowy, uniwersalny motyw dla WP od TemplateMonster

Wsparcie techniczne 24/7

Wsparcie techniczne (w języku angielskim) jest do dyspozycji 24/7 przy pomocy live chatu. I właśnie za Support szczególnie muszę pochwalić firmę TemplateMonster. Nigdy nie musiałam długo czekać na pomoc ze strony konsultanta. Są dostępni od ręki, uprzejmi i oczywiście bardzo pomocni. Motyw ma swoją obszerną dokumentację (także w języku angielskim).

Monstoid 2 - czy warto?

Monstoid 2 to bez dwóch zdań bardzo potężny szablon. Responsywność jest dopracowana, prezentuje się naprawdę dobrze. Budowanie stron przy pomocy wtyczki Power Builder nie powinno sprawiać trudności nawet początkującemu. Rozbudowana personalizacja umożliwia dopasowanie szablonu do potrzeb strony. Z drugiej strony ogrom możliwości, ilości zainstalowanych wtyczek może przerażać. Zdecydowanie mogę go polecić osobom, których biznes nieustannie się rozwija. Motyw umożliwi rozbudowanie strony właściwie w każdym kierunku. Na pewno świetnie się sprawdzi przy sporych witrynach.

Artykuł powstał dzięki firmie TemplateMonster, która przesłała mi szablon do testów. Nie jest to wpis sponsorowany. Wszelkie wyrażone opinie są obiektywne.

Zobacz także:
Piękne, darmowe motywy WordPress dla bloga - 10 motywów
Darmowe motywy WordPress #2 - 10 motywów
Prosty sposób na piękny content w WordPressie - darmowa wtyczka