Recenzja: wtyczka Elementor Page Builder dla WordPressa

Recenzja: wtyczka Elementor Page Builder dla WordPressa

Obecnie na rynku istnieje wiele rozwiązań typu page builder. Praktycznie każdy wydawca motywów dla WordPressa posiada swój własny albo korzysta z już gotowej wtyczki. Dziś skupię się na dodatku, który w swoich motywach używa TemplateMonster - mowa o Elementor Page Builder.

Elementor Page Builder jest dostępny w wersji darmowej oraz płatnej. TemplateMonster wzbogaciło swoje motywy o dwa kolejne rozszerzenia, które są w pełni kompatybilne z ich motywami i Elementorem - JetElements oraz JetMenu. Oczywiście otrzymujemy je w pakiecie razem z motywem.

Możliwości Elementora w wersji darmowej

Korzystanie z Elementora jest bardzo intuicyjne, elementy budujemy przy użyciu funkcji drag and drop. Natomiast, aby edytować dany element strony wystarczy na niego kliknąć. Wtyczka automatycznie otworzy boczny pasek odpowiedzialny za konfigurację danego elementu, w którym możemy dopasować treść, styl oraz szereg zaawansowanych opcji - takich jak np. marginesy, odstępy, animacje klasy CSS. Darmowa wersja umożliwia budowanie elementów składających się z: kolumn, nagłówków, obrazów, edytora tekstu, filmu, przycisków, separatorów, odstępów, Google Maps oraz ikon.

Recenzja: wtyczka Elementor Page Builder dla WordPressa

Możliwości rozszerzenia JetElements

Dzięki wtyczce JetElemens możemy zbudować naprawdę ciekawy content na stronie, m.in.: zaawansowaną karuzelę postów, animowany box i napis, banery, piękne przyciski, zaawansowany slider, oś czasu, cennik, pasek postępu, licznik, Instagram feed, polecenia. Wszystko jest ładnie opisane i zaprezentowane tutaj.

Wtyczka Elementor Page Builder dla WordPressa - podsumowanie:

Korzystając z wtyczki Elementor Page Builder nie mogę oprzeć się wrażeniu że... nie korzystam z WordPressa. Wynika to z faktu, że właściwie cała konfiguracja odbywa się w pewnym sensie poza WordPressem, w oddzielnym narzędziu. Niemniej jednak korzystanie z Elementora jest po prostu bardzo przyjemne. Ogromna ilość funkcji pozwala dopracować każdy szczegół strony i daje mnóstwo możliwości. Nie potrzebujemy znać kodu CSS ani nawet HTML, aby stworzyć naprawdę ładną i dopracowaną stronę internetową.
A jak Elementor spisuje się z motywem od TemplateMonster? Naprawdę bardzo dobrze motyw, na którym pracowałam (Interous) jest w pełni kompatybilny z tą wtyczka. Ogromną zaletą zarówno wtyczki Elementor jak i motywu jest możliwość rozbudowy strony właściwie w każdym kierunku np. portfolio, blog, sklep internetowy. Wzbogacenie Elementora o plugin JetElements to - moim zdaniem - doskonały ruch ze strony TemplateMonster. Cóż nie ukrywajmy, że sam Elementor w wersji Free to trochę mało możliwości. Pamiętajcie, że jeśli zależy Wam, aby wybrać motyw od TemplateMonster zawierający Elementor Page Builder należy włączyć filtr "Elementor Page Builder". W pakiecie wraz z motywem otrzymujemy m.in. Elementor Page Builder w wersji free, JetElements oraz JetMenu. Więcej informacji na temat motywu Interous znajdziecie tutaj.

Artykuł powstał dzięki firmie TemplateMonster, która przesłała mi motyw do testów. Nie jest to wpis sponsorowany. Wszelkie wyrażone opinie są obiektywne.