WordPress i Piksel Facebooka - najprostszy sposób

WordPress i Piksel Facebooka - najprostszy sposób

Piksel Facebooka umożliwia dotarcie do osób, które odwiedziły Twoją witrynę lub podjęły w niej określone działanie. Skonfigurowanie piksela jest niezwykle ważne dla osób, które chcą tworzyć skuteczne kampanie reklamowe na Facebooku. Co prawda o tym, jak utworzyć Piksel Facebooka jest już tutorial, jednak dziś przedstawię Ci najprostszy możliwy sposób na konfigurację piksela w WordPressie.

Facebook wyszedł naprzeciw naszym potrzebom i ułatwił integrację Piksela z najpopularniejszymi platformami: BigCommerce, Magento, Shopify Online, WooCommerce, Squarespace, Wix, Segment oraz oczywiście z WordPressem. Jeśli korzystasz z innego rozwiązania polecam, zintegrowanie strony internetowej i Piksel Facebooka przy pomocy Google Tag Managera.

Tutorial:

01Aby utworzyć piksel musisz mieć konto reklamowe na Facebooku. Przejdź do zakładki Menedżer zdarzeń > Integracja partnerów.

WordPress i Piksel Facebooka - zakładka Integracja Partnerów

Założenie konta reklamowego na Facebooku jest banalnie proste. Wystarczy kliknąć opcję "Reklama na Facebooku". Zobacz artykuł: Konto reklamowe Facebook - biznesnadywanie.pl

02Wybieramy WordPressa.

WordPress i Piksel Facebooka - wybierz WordPressa

03Pobierz wcześniej utworzony Piksel i zapisz go na dysku swojego komputera.

WordPress i Piksel Facebooka - pobierz Piksel Facebooka

04Teraz wystarczy, że zalogujesz się do panelu administracyjnego WordPress i zainstalujesz piksel tak jak Wtyczkę. Pamiętaj, żeby go aktywować.

WordPress i Piksel Facebooka - podsumowanie:

Piksel Facebooka umożliwia dotarcie do z reklamą do właściwych osób oraz efektywne mierzenie reklam. Jak widać konfiguracja Piksela i WordPressa jest teraz banalnie prosta. Facebook wybrał najpopularniejsze platformy i ułatwił nam integrację z Pikselem do granic możliwości. Osobiście jestem ciekawa czy będzie rozszerzał liczbę partnerów i czy znajdzie się wśród nich kiedyś Joomla! oraz Drupal.

Przeczytaj także:
Jak utworzyć Piksel Facebooka?
Google Tag Manager - czyli jak wklejać kod w sekcji head
WordPress: Jak udostępniać treść w mediach społecznościowych?