4 rzeczy, których potrzebujesz aby zrobić stronę www

4 rzeczy, których potrzebujesz aby zrobić stronę www

A więc masz pomysł na siebie, otwierasz firmę a może po prostu chcesz dzielić się swoją twórczością w sieci. Potrzebujesz fajnej strony www. Nie stać Cię jednak na zatrudnienie specjalistów. Cóż parę miesięcy temu byłam na Twoim miejscu. A teraz Ty jesteś na mojej stronie, którą stworzyłam samodzielnie.

Chcesz samodzielnie zrobić stronę internetową, ale nie masz pojęcia jak się za to zabrać? Ten post jest dla Ciebie.

OTO 4 RZECZY, KTÓRYCH POTRZEBUJESZ, ABY ZROBIĆ STRONĘ:

01Domena. Aby wykupić domenę nie musisz mieć zarejestrowanej działalności. Domenę może wykupić osoba prywatna. Wybierasz nazwę domeny, podajesz swoje dane, opłacasz i już! Jesteś właścicielem domeny.

02Hosting. Musisz mieć serwer, na którym postawisz swoją witrynę. Na polskim rynku dostępne są hostingi darmowe i płatne. Darmowe hostingi bywają zawodne. Jeśli zależy Ci na tym, aby Twoja strona internetowa działała bez przeszkód rozejrzyj się za płatnym hostingiem. Można trafić na tanie i fajne oferty, których miesięczny koszt nie przekroczy 15zł.

03CMS. Dwa najpopularniejsze darmowe systemy CMS to Wordpress i Joomla! Wordpress został stworzony pod kątem tworzenia blogów i idealnie się pod tym względem spisuje. Osobiście używam Joomla! 3 ponieważ w mojej ocenie daje znacznie więcej możliwości. Przy użyciu CMS Joomla! można samodzielnie stworzyć bloga, stronę firmową, sklep internetowy, portal społecznościowy, rozbudowane forum czy serwis informacyjny. Przedstawione przeze mnie systemy CMS są łatwe w obsłudze. Stworzone z myślą o amatorach, nieznających języka HTML czy CSS. Internet to wspaniałe źródło informacji. Bez trudu znajdziesz wartościowe tutoriale krok po kroku, filmiki instruktażowe na YouTube czy ebooki.

04Szablon. Niezależnie od tego czy chcemy pracować z Wordpressem czy wybieramy Joomlę potrzebujemy przyjemnego dla oka szablonu. Do wyboru masz szablony darmowe i płatne. Podstawową zaletą szablonów płatnych jest support czyli pomoc ze strony twórców szablonu. Takie wsparcie umożliwia osiągnięcie efektów, które czasem wykraczają poza nasze możliwości. Oczywiście jeśli chcesz zaoszczędzić kasę możesz skorzystać z darmowego szablonu. Istnieje wiele naprawdę świetnie działających i doskonale wyglądających darmowych szablonów. Szablon decyduje o graficznym wyglądzie strony. Warto się dobrze zastanowić nad wyborem i dopasować go do profilu strony internetowej. Szablon dla bloga nie zawsze pasuje dla sklepu internetowego.

Tak więc, samodzielne stworzenie strony internetowej, nawet przy niewielkim budżecie, jest możliwe. Masz wizję, chęci i komputer? Nic więcej nie potrzebujesz!

Spodoba Ci się również:
10 funkcji, za które pokochasz WordPressa
5 trików Joomla! które musi znać każdy