Czy warto? Recenzja kursu online Figma od eduweb.pl

Czy warto? Recenzja kursu online Figma od eduweb.pl

Figma to narzędzie służące głównie do projektowania interfejsów. Jest darmowe i działa online w przeglądarce. Aplikacja posiada także wersję natywną. Jej dużą zaletą możliwość komentowania jednego projektu przez wielu użytkowników. Darmowa wersja pozwala zbudować 3 projekty.

Na wstępię chcę zaznaczyć, że Figma była dla mnie zupełną nowością - nigdy nie pracowałam z tym narzędziem. Recenzja jest napisana z punktu widzenia osoby początkującej.

Recenzja: Kurs Figma - projektowanie interfejsów od eduweb.pl

01Podczas pracy z kursem mamy do dyspozycji menu dające możliwość: pobrania plików źródłowych do lekcji, napisanie notatki do każdej lekcji, oznaczenie lekcji jako ulubiona, dodanie komentarza oraz podgląd spis treści całego kursu.

Recenzja kursu online Figma - projektowanie interfejsów od eduweb.pl

02Uważam,że kurs prowadzony jest w przystępny sposób. Autor Grzegorz Róg nie tylko szczegółowo omawia funkcje Figmy, zdradza także wiele przydatnych wskazówek dotyczących pracy z tym narzędziem (np. której przeglądarki używać, jak przyspieszyć pracę).

03W kursie kładziony jest duży nacisk na używanie skrótów klawiszowych. Już po kilku lekcjach utrwaliłam sobie kilka bardzo przydatnych skrótów, które znacznie przyspieszają i ułatwiają pracę. To duży plus.

04Sam kurs podzielony jest na 5 sekcji. Stopniowo przechodzimy przez wszystkie najważniejsze zagadnienia takie jak m.in. funkcje, artboardy, warstwy, komponenty czy praca w grupie.

05Podczas kursu tworzymy aplikację na Apple Watch. Wszystko jest wytłumaczone krok po kroku. Mój przykładowy efekt:

Recenzja kursu online Figma - projektowanie interfejsów od eduweb.pl

Kurs Figma od eduweb.pl - podsumowanie:

W moim odczuciu, kurs odpowiedział na wszystkie pytania, które nasunęły mi się podczas pierwszej pracy z tą aplikacją. Autor podpowiada które skróty klawiszowe są ważne i o jakich narzędziach trzeba pamiętać, pokazuje dobre praktyki pracy z Figmą. Kurs trwa 4 godziny, ale trzeba zarezerwować sobie więcej czasu. Figma to potężne narzędzie, przeklikanie wszystkich opcji jednak jest odrobinę czasochłonne.
A jak pracowało się z Figmą? Muszę przyznać, że aplikacja jest bardzo przyjemna, przypomina program graficzny. Na pewno będzie mi służyć jako narzędzie do tworzenia grafik. Myślę, że osoby, które posługują się Photoshopem, nie będą miały trudności z Figmą. Narzędzie działa płynnie i bez większych zarzutów, interfejs jest łatwy i intuicyjny. Fajną funkcją jest automatyczne zapisywanie projektu, nie musimy pamiętać o ciągłym wciskaniu "Zapisz", jeśli przez przypadek wyjdziemy z przeglądarki zmiany nie zostaną utracone. Zdecydowanie dobre narzędzie do projektowania interfejsów. Warto wspomnieć, że wykupiony dostęp do kursu jest dostępny dożywotnio i w każdej chwili możemy do niego wrócić. Po ukończeniu kursu otrzymujemy certyfikat.

Artykuł powstał dzięki serwisowi Eduweb.pl który przesłał mi kurs do testów. Nie jest to wpis sponsorowany. Wszelkie wyrażone opinie są obiektywne.

Przeczytaj także:
Jak pobrać dowolny kolor ze strony? - darmowy dodatek dla Firefox
Responsywne i bezpłatne ikonki dla Twojej strony - Font Awesome
Szybki podgląd kodu HTML i CSS z FireBug - darmowy dodatek dla Firefox