4 najlepsze, darmowe narzędzia do skracania linków

4 najlepsze, darmowe narzędzia do skracania linków

Jeśli udostępniasz treści w mediach społecznościowych i chcesz wiedzieć jakim zainteresowaniem się cieszą - skorzystaj z darmowych narzędzi do skracania linków. Dzięki nim dowiesz się jaką liczbę kliknięć osiąga, każdy link.

Każde z poniższych narzędzi jest darmowe, pozwalają skracać i liczyć kliknięcia. Skrócony link jest bardziej przyjazny dla czytelnika. Dzisiejszy wpis przedstawia 4 najlepsze i darmowe narzędzia do skracania linków.
 

01 Bitly

Jedno z najpopularniejszych narzędzi tego typu. Można z niego korzystać nie posiadając konta, jednak po jego założeniu mamy dostęp do szerszej analityki. Jest proste i intuicyjne. Posiada przyjazny panel administracyjny. Bitly liczy i pokazuje godziny kliknięcia, ich źródło oraz lokalizację. Linki mogą być tagowane, dzięki czemu łatwo je pogrupować. Istnieje możliwość bezpośredniego udostępniania linków w serwisie Twitter lub Facebook. Narzędzie pozwala na zastąpienie bit.ly swoją własną skróconą domeną.

Bitly - darmowe narzędzie do skracania linków

02 Google URL Shorter

Proste narzędzie od Google. Skraca linki, ale nie daje możliwości edycji i wprowadzenia własnej nazwy url jak jest to możliwe w przypadku Bitly. Oferuje prostą analitykę: liczenie kliknięć; źródło kliknięcia; rodzaj przeglądarki i systemu operacyjnego oraz kraj.

Google URL Shorter - darmowe narzędzie do skracania linków

03 Campaign URL Builder

Zaawansowane narzędzie pozwalające budować linki poprzez dodanie parametrów kampanii. Kompatybilne z Google Analytics, w którym możemy monitorować efekty. Doskonałe, jeśli chcemy skrócić link i udostępnić go w różnych miejscach, jednocześnie mierząć efekty z każdego miejsca. Wystarczy dodać odpowiedni parameter i śledzić liczbę kliknięć w Google Analytics. Niestety narzędzie (podobnie jak Google URL Shorter) nie umożliwia edycji url skróconego linku.

Campaign URL Builder - darmowe narzędzie do skracania linków

Campaign URL Builder - darmowe narzędzie do skracania linków

04 Rebrandly

Najbardziej kompleksowe narzędzie spośród wszystkich wymienionych. Aby korzystać z jego możliwości należy założyć konto. Narzędzie umożliwia skracanie i liczenie linków; dodawanie tagów i notatek; edycję skróconego linku oraz budowanie linkiów (podobnie jak Campaign URL Builder). Tak jak Bilty umożliwia wprowadzenie swojej własnej skróconej domeny. Niestety, statystyki są ograniczone do liczby kliknięć.

Rebrandly - darmowe narzędzie do skracania linków


Spodoba Ci się również:

Google Tag Manager - czyli jak wklejać kod w sekcji head
Jak utworzyć Piksel Facebooka?