Instagram - jak zaplanować posty? Jak dodać zdjęcia z komputera?

Instagram - jak zaplanować posty? Jak dodać zdjęcia z komputera?

Każdy kto używa Instagrama zapewne zauważył, że nie daje on możliwości planowania publikacji kolejnych postów. Mało tego nie możemy publikować contentu z poziomu komputera. Jak zatem planować posty? Na ratunek przychodzi Nam darmowa aplikacja Later dzięki której nie tylko zaplanujesz swoje publikacje, ale możesz zrobić to z poziomu desktopu.

Darmowa wersja aplikacji ma jednak swoje ograniczenia. Możemy podpiąć tylko 1 instagramowe konto i zaplanować maksymalnie 30 postów. Later to nie tylko aplikacja dla Instagrama, obsługuje również Facebooka, Twittera oraz Pinteresta. Jest łatwa w obsłudze i ma przyjemny widok harmonogramu. Tutorial pokazuje jak obsługiwać aplikację z poziomu desktopu - co rozwiązuje kolejny problem, czyli w jaki sposób publikować/dodać zdjęcia z komputera? 

Tutorial: Later i Instagram - jak zaplanować posty? Jak dodać zdjęcia z komputera?

01Po pierwsze musimy połączyć konto Instagrama z aplikacją.

Instagram - jak zaplanować posty? Jak dodać zdjęcia z komputera? - darmowa aplikacja Later

02Aplikacja wspiera rozwiązanie drag and drop. Wystarczy przeciągnąć i upuścić zdjęcie na harmonogram.

Instagram - jak zaplanować posty? Jak dodać zdjęcia z komputera? - darmowa aplikacja Later

03Niestety powyższe kroki nie wystarczą, aby zdjęcie opublikowało się automatycznie. Musimy zainstalować aplikację również na smartphonie. Gdy nadjedzie czas publikacji, aplikacja wyśle Nam powiadomienie push. Musimy zaakceptować posta z poziomu aplikacji mobilnej - to dosłownie 2 kliknięcia ;)

Later i Instagram - podsumowanie:

Aplikacja Later pomaga planować posty, niestety nie automatyzuje całego procesu. Mimo wszystko musimy mieć telefon pod ręką, aby opublikować zdjęcie. Instagram wciąż blokuje automatyczne publikacje i póki co nic na to nie poradzimy. Niewątpliwie Later skraca proces publikacji nowego postu. Uważam, że świetnie się sprawdza. Pamiętaj, że Later.com to nie tylko aplikacja dla Instagrama, pozwala na planowanie postów także z Facebooka, Twittera i Pinteresta.

Przeczytaj także:
WordPress: Jak udostępniać treść w mediach społecznościowych?
Instagram Feed dla WordPressa - prosta i darmowa wtyczka
Twitter Cards dla Joomla! - czyli co zrobić, aby tweety czytelnie się wyświetlały