5 genialnych darmowych dodatków dla Joomla!

Istnieje wiele rozszerzeń i dodatków dla CMS Joomla! Jest jednak kilka takich, które przydadzą się niemal każdemu administratorowi. 

Poniższe dodatki pozwolą Ci usprawnić korzystanie z CMS Joomla! Wszystkie są dostępne w darmowych wersjach, proste w obsłudze, a ich funkcje fantastycznie rozszerzają domyślne możliwości Joomla! Zobacz także: Joomla! i WordPress: 5 darmowych wtyczek o tych samych funkcjonalnościach

 

01 MENADŻER MODUŁÓW:
Advanced Module Manager

Domyślnie Joomla! umożliwia wyświetlanie modułów tylko na pozycjach menu. Darmowy dodatek Advanced Module Manager znacznie poszerza te możliwości. Wyświetlenie modułu wyłącznie na stronie głównej lub w wybranym artykule - nie jest już problemem. Dodatek posiada ponad 10 różnych wariantów. Najnowsza wersja pozwala na wyświetlanie modułów na urządzeniach mobilnych, tablecie lub desktopie.

Jak wyświetlać moduły w Joomla! gdzie tylko zechcesz?

Zobacz, jak wyświetlać moduły w Joomla! gdzie tylko zechcesz w CMS Joomla! - Advanced Module Manager.

02 PUSTA POZYCJA MENU:
Blank Component

Dodatek rozwiązuje problem, gdy chcemy zbudować pozycję menu opartą wyłącznie na modułach. Darmowy komponent Blank Component dodaje nową pozycję menu: Blank Page. Display Nothing! Oznacza to, że utworzona strona nie wyświetli żadnych treści w mainbody. Tym samym tworzy się przestrzeń, na której można wyświetlić wyłącznie moduły.

Pusta pozycja menu w Joomla!

Co zrobić, gdy chcesz wyświetlić wyłącznie moduły w CMS Joomla! - Blank Component.

03 PIĘKNY CONTENT:
Shortcodes Ultimate

Dodatek pozwala na szybkie tworzenie ładnej treści bez znajomości kodu. Do wyboru mamy ponad 45 różnych opcji m.in.: przyciski; ikony Font Awesome i Line Icon; licznik; pasek postępu; cytat; wypunktowana lista; oś czasu i wielu innych. Jest aktywny tam, gdzie można wprowadzić kod HTML. Posiada przyjazny panel, w którym dokonujemy konfiguracji z podglądem na żywo. Generuje krótki kod, który należy wstawić w odpowiednim miejscu.

Prosty sposób na piękny content w Joomla!

Prosty sposób na piękny content w Joomla! - Shortcodes Ultimate

04 PODGLĄD ARTYKUŁU:
Better Preview

Domyślne funkcje Joomla! nie umożliwiają podglądu artykułu przed jego publikacją. Darmowy dodatek Better Preview umożliwia pełen podgląd artykułu bez konieczności jego publikacji. Wystarczy zapisać artykuł jako Nieopublikowany. Dodatek generuje w pasku narzędzi nowy przycisk - Podgląd, dzięki któremu możemy śledzić postęp zmian.

Podgląd artykułu przed publikacją w Joomla!

Podgląd artykułu przed publikacją - dodatek Better Preview. Web Design Geek. Tutoriale dla Joomla! i WordPressRecenzje dodatków i wtyczek.

05 SYSTEM KOMENTARZY:
Disqus

Joomla! nie daje możliwości komentowania artykułów. Jeśli rozglądasz się za fajnym systemem komentarzy, polecam Disqus. Komentarze Disqus to obecnie bardzo popularne narzędzie, z którym często spotykam się na przeróżnych blogach. Dodatek jest rozbudowany, pozwala m.in. na prowadzenie dyskusji; umożliwia zatwierdzanie komentarzy, zanim zostaną opublikowane oraz wprowadzenie filtra słów niedozwolonych. Do zintegrowania systemu z Joomlą niezbędne jest założenie swojego konta Disqus. Panel administracyjny dodatku nie jest dostępny z poziomu CMSa. Aby dokonać moderacji komentarzy, trzeba zalogować się na konto Disqus. Warto wspomnieć, że Disqus to nie tylko system komentarzy, ale także społeczność umożliwiająca śledzenie innych użytkowników. To fajna droga, aby odnaleźć ciekawe serwisy i blogi.

Najlepszy darmowy system komentarzy

Darmowy system komentarzy dla Joomla! - Disqus.