2 sposoby na ukrycie panelu administratora Joomla!

jSecure Lite: 2 sposoby na ukrycie panelu administratora Joomla!

Nie jest tajemnicą, że aby dostać się do zaplecza administracyjnego Joomla! wystarczy do adresu strony www dodać '/administrator'. To duże ułatwienie dla hakerów. Dziś chcę Wam przedstawić darmowe rozszerzenie dla CMS Joomla!, które umożliwia 2 sposoby na ukrycie panelu administratora - jSecure Lite.

Przyznaję, że spotkałam się z opinią, aby nie ukrywać panelu administracyjnego, po to aby móc monitorować kto, kiedy, w jaki sposób próbował dostać się do witryny i blokować takie osoby. Osobiście wolę jednak zabezpieczyć witrynę i postawić na ukrycie panelu administratora Joomla! 3.x Jest to także przydatne, gdy chcemy ukryć, że używamy CMS Joomla!

jSecure Lite: 2 sposoby na ukrycie panelu administratora Joomla!

01Po zainstalowaniu rozszerzenia, pamiętajmy aby je opublikować w sekcji "Rozszerzenia > Dodatki". Następnie przechodzimy do "Komponentów > jSecure Lite" i ustawiamy konfigurację:

jSecure Lite: 2 sposoby na ukrycie panelu administratora CMS Joomla 3.x

Gdy wprowadzimy ustawienienia w taki sposób, komponent jSecure Lite umożliwi ukrycie panelu administracyjnego poprzez dodanie do adresu url dodatkowego słowa kluczowego ('Key'), które wprowadziliśmy. Po włączeniu komponentu dostaniemy się do zaplecza Joomla! 3.x wyłącznie w następujący sposób:

adres-strony.pl/administrator?słowo

02Drugi sposób ukrycia panelu administracyjnego:

jSecure Lite: 2 sposoby na ukrycie panelu administratora CMS Joomla 3.x

Zanim dostaniemy się do panelu administracyjnego musimy wpisać w dodatkowe okienko nasze słowo kluczowe ('Key'). A wygląda to tak:

jSecure Lite: 2 sposoby na ukrycie panelu administratora CMS Joomla 3.x

Dodatek jSecure Lite dla Joomla! jest prosty w użyciu. Zabezpieczenie panelu administracyjnego powinno być jedną z pierwszych czynności, które wykonasz po zainstalowaniu CMS Joomala! Pamiętaj także o regularnym wykonywaniu kopii bezpieczeństwa.

9.8Overall10funkcjonalność10niezawodność10cena9łatwość użycia

Spodoba Ci się również:
Prosty i szybki sposób na ochronę przed spamem w Joomla!
Kopia zapasowa z Akeeba Backup