Po co instalować komponenty w Joomla! 3.x

Po co instalować komponenty w Joomla!

Komponenty dają możliwość uzupełnienia domyślnej wersji CMS Joomla! w dodatkowe funkcje. To właśnie dzięki komponentom możemy zbudować np. sklep internetowy, forum, portal społecznościowy czy serwis informacyjny oraz wiele wiele innych. Wystarczy poszukać komponentu, który spełni nasze oczekiwania i zainstalować go w Joomla! 3.x

Oczywiście na tym nasza praca się nie kończy, wręcz przeciwnie niejednokrotnie dopiero się zaczyna. Komponenty dla Joomla! 3.x są zazwyczaj bardzo rozbudowane i dają ogromne możliwości. Wszystko oczywiście zależy od tego jaki efekt chcemy uzyskać na stronie. Jeśli szukasz nowego komponentu zajrzyj do Joomla! Extensions Directory. Znajdziesz tam mnóstwo darmowych jak i płatnych komponentów.

Po co instalować komponenty w Joomla!

01Zazwyczaj, po zainstalowaniu nowego komponentu możesz nim zarządzać poprzez jego własny interfejs, który znajdziesz w zakładce Komponenty.

02Komponenty współpracują z modułami. Oznacza to, że przy instalacji danego komponentu mogą automatycznie zinstalować się także kompatybilne do niego moduły.

03Ogromną zaletą komponentów jest możliwość budowania nowych pozycji menu. Zatem jeśli zainstalujesz nowy komponent zajrzyj do menu. Może się okazać, że czeka tam na Ciebie kilka nowych, fajnych pozycji menu.

Na rynku istnieje wiele płatnych jak i darmowych rozszerzeń. Pamiętaj, może się zdarzyć, że nowy komponent nie będzie w 100% sprawny. Jeśli wystąpi błąd możesz szybko wyłączyć wadliwy komponent używając tego prostego triku - klik.

Spodoba Ci się również:
Jak uratować stronę, gdy wystąpi błąd po instalacji komponentu w Joomla!
Jak stworzyć moduły na stronie Joomla?