Mapa witryny z OSMap - Joomla!

Mapa witryny dla Joomla! z OSMap

Myślę, że nie muszę nikogo przekonywać jak ważna jest prawidłowa indeksacja stron przez roboty Google. Niestety, czasem długo z tym schodzi. Dobra wiadomość jest taka, że szybko i łatwo możesz pomóc Google instalując komponent OSMap  dla swojej witryny Joomla!

Komponent OSMap tworzy listę stron Twojej witryny - mapę witryny. Wysyłając taką mapę do Google masz pewność, że indeksacja przebiegnie szybciej i dokładniej.
 

Mapa witryny dla Joomla! z OSMap

01 Pobierz i zainstaluj komponent OSMap.

02 Przejdź do zakładki Komponenty > OSMap > Utwórz.

Mapa witryny z OSMap
 

03 Wpisz nazwę mapy witryny oraz zaznacz menu, z których chcesz utworzyć listę stron witryny. Jak widać rozszerzenie Xmap daje możliwość ustawienia częstotliwości aktualizowania map.

Mapa witryny z OSMap Mapa witryny z OSMap

04 Pamiętaj, aby opublikować mapę.

05 Aby udostępnić utworzoną mapę strony dla Google musisz mieć podpiętą witrynę do 'Google Search Console'. O tym jak to zrobić pisałam tutaj.

06 W panelu 'Google Search Console' kliknij Mapy witryny -> Dodaj/testuj mapę witryny.

Mapa witryny z OSMap

07 Ponownie przechodzimy do panelu administracyjnego Joomla! i wybieramy 'XML Site Map'.

Mapa witryny z OSMap

08 Kopiujemy tylko tą część adresu url która znajduje się po '/'

Mapa witryny z OSMap
 

09 Wklejamy w panelu 'Narzędzia dla webmastera' i gotowe! Na pełną indeksację witryny musimy poczekać. Gdy to nastąpi w panelu witryny status mapy zostanie zmieniony z 'Oczekująca' na liczbę zaindeksowanych stron.

10 Jeśli chcesz możesz opublikować swoją mapę na stronie używając do tego odpowiedniej pozycji menu: OSMap -> HTML Sitemap lub XML Sitemap.

Mapa witryny z OSMap

Podstawowy komponent OSMap jest kompatybilny wyłącznie z domyslną wersją Joomla! Jeśli używasz na swojej stronie np. JomSocial lub EasyBlog musisz doinstalować rozszerzenie OSMap dla JomSocial itd.

8.6Overall9funkcjonalność7design9niezawodność10cena8łatwość użycia

Spodoba Ci się również:
Czy Google widzi Twoją stronę?
Darmowy dodatek, który zoptymalizuje Twoją witrynę.