Aresy url bez ID, czyli nowy router w Joomla! 3.7

Aresy url bez ID. Czy nowy router będzie dostępny w Joomla 3.7?

Edit 28.04.2017: Wersja stabilna Joomla! 3.7 jest już dostępna od kilku dni. Niestety, pomimo wcześniejszych zapowiedzi nowy router, usuwający ID z adresów url nie jest dostępny. Pozostaje Nam oczekiwać na kolejną wersję. Być może Joomla! 3.8 w końcu pozwoli nam pozbyć się ID z adresów url. Tutorial pokazuje możliwości nowego routera w wersji testowej Joomla! 3.7.

Wedle założeń, nowy router ma być przyjazny dla robotów indeksujących oraz zapobiegać duplikacji contentu. Integracja z nowym ma być dostępna w 4 komponentach. Sama aktualizacja Joomla! nie wystarczy, aby uzyskać adresy bez ID. Tutorial pokazuje jak wprowadzić nowy router i pozbyć się ID z adresów url w Artykułach. Przeczytaj o wszystkich nowościach w Joomla! 3.7: Co nowego w Joomla! 3.7? 14 nowości

Nowy router jest dostępny w:
artykułach;
doniesieniach;
kontaktach;
użytkownikach.

Tutorial:

01Przechodzimy do zakładki Konfiguracja globalna > Artykuły > Integracja. To tutaj umieszczone są opcje nowego routera.

02Klikamy URL Routing - Modern, następnie Remove IDs from URLs - Tak.

Aresy url bez ID, czyli nowy router w Joomla! 3.7

03To właściwie wszystko. Po odświeżeniu strony, nowe adresy powinny być już dostępne. Analogicznie, w taki sam sposób przeprowadzamy integrację w pozostałych komponentach.

 

Nowy router w Joomla! - podsumowanie:

Niestety wciąż musimy czekać, na wprowadzenie nowego routera w CMS Joomla! Jak widać, wdrożenie nowego routera w wersji testowej 3.7 nie jest trudne. Należy jednak pamiętać, że adresy url się zmienią. Wielka szkoda, że wciąż musimy czekać. CMS WordPress już od dawna pozwala na tworzenie przyjaznych adresów.